• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Виховна робота
  • Заходи до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка

Заходи до 200-річчя від дня народженяТ.Г.Шевченка

22 травня було проведено літературно- музичну композицію " В сім'ї новій, вольній, ми тебе не забули , Тарасе", з нагоди перепоховання праху Т.Г.Шевченка на Чернечій горі.

/Files/images/IMG_0554.JPG

/Files/images/IMG_0555.JPG

/Files/images/IMG_0556.JPG

/Files/images/IMG_0028.JPG

/Files/images/IMG_0023.JPG

/Files/images/IMG_0021.JPG

/Files/images/IMG_0018.JPG

/Files/images/IMG_0010.JPG

/Files/images/IMG_0011.JPG

/Files/images/IMG_0006.JPG

/Files/images/IMG_0007.JPG

/Files/images/IMG_0005.JPG

/Files/images/IMG_0003.JPG

/Files/images/IMG_0002.JPG

/Files/images/IMG_0001.JPG

14.05.2014 року у Новоолександрівському НВК було проведено конкурс " Прислів'я та

приказки про Т. Г.Шевченка.

/Files/images/IMG_0546.JPG

/Files/images/IMG_0544.JPG

/Files/images/IMG_0543.JPG

/Files/images/IMG_0542.JPG

/Files/images/IMG_0550.JPG

/Files/images/IMG_0540.JPG

/Files/images/IMG_0611.JPG

/Files/images/IMG_0614.JPG

/Files/images/IMG_0626.JPG

/Files/images/IMG_0608.JPG

30.04.2014 року у Новоолександрівському НВК пройшла Єдина година спілкування «Ми вшановуєм пам`ять Шевченка» .

Діти продемонстрували знання біографічних фактів життя поета, демонстрували кмітливість, розвиток кругозору, знання української та світової літератури.

/Files/images/IMG_0493.JPG

/Files/images/IMG_0489.JPG

/Files/images/IMG_0491.JPG

/Files/images/IMG_0499.JPG

/Files/images/IMG_0494.JPG

23 квітня відбувся конкурс на кращого знавця

творчості Т.Г. Шевченка « І досі сниться під горою…», з метою сформулювати знання учнів про Т.Г. Шевченка, розвивати логічне вираження знань, виховувати любов, шану до таких людей як Т.Г. Шевченко.Участь приймали учні 5-9 класу.

Захід було розпочато віршем Т.Г.Шевченка « І досі сниться під горою» у виконанні учениці 9 класу Тіори Діани.Далі відбулися конкурси. Було сформовано дві команди «Патріоти» та «Перемога».Кожна команда повинна була за 10 хвилин розповісти про Тараса Шевченка, розкрити значення його творчості.Правильна відповідь оцінювалася у 10 балів.

Другий конкурс — вікторина «Швидко й влучно». Вчитель української мови та літератури Лобойко Н.В.читала запитання, а кожна команда впродовж однієї хвилини якнайшвидше й коротко давала відповіді.

Третій конкурс — краще виконання пісень на слова Кобзаря. Свій віночок із п'яти пісень представляли кожна із команд (10 балів).

Потім на сцену було запрошено по одному читцеві від кожної команди .Діти повинні були продекламувати поезію Т.Г.Шевченка напам’ять.

Твори Кобзаря не тільки покладені на музику, екранізовані.Великий успіх вони мають і сьогодні на українській сцені. Наші команди зробили свої міні-вистави за творами поета (10 балів).

Компетентне жюрі у складі Нестера В.Г. та Тіори І.О. обрали переможців: І місце-Тіора Діана(9 клас), ІІ місце-Кісіль Жанна (8клас), ІІІ місце- Тіора Тетяна(5 клас).

Сьогоднішній наш конкурс — це справжнє свято Кобзаря, його вічної, нев'янучої творчості, полум'яного слова. Коли нам важко, коли смуток гризе душу, припадімо спраглими вустами до його цілющого джерела, щоб знову відчути силу, жити для рідного народу.Всі школярі виконали «Заповіт».

/Files/images/IMG_2481.JPG

/Files/images/IMG_2485.JPG

/Files/images/IMG_2491.JPG

16 квітня у Новоолександрівському НВК відбулася

лекція на тему" Т.Г.Шевченко- художник".Вчитель

української мови та літератури Лобойко Н.В. розповіла, що

спадщина Шевченка-художника налічує близько шістдесяти автопортретів Т.Шевченка, портрети на замовлення, картини циклу «Живописної України», офорти, гравюри. Тарас Шевченко має звання академіка-гравера. Як бачимо, Шевченко-художник не менше відомий у нашій культурі, ніж Шевченко-поет. Часто виникає питання, чому у творчості митця так багато автопортретів? Мабуть, це тому, що, позбавлений можливості малювати з натури, Тарас Шевченко малював, дивлячись на себе, і таким чином працював, щоб не втратити майстерності художника, бо десять років заслання із царською забороною «читати і малювати» - це найтрагічніші роки в житті митця.Учнями було переглянуто картини художника та з'ясовано ,в який період свого життя їх було намальовано та кому вони були присвячені.

Картини Тараса Шевченка є в Харківському художньому музеї, Київському меморіальному музеї імені Т.Шевченка, в Академії мистецтв у Петербурзі, в музеї Т.Шевченка в Каневі. Картини допомагають уявити життя поета, його уподобання, творчість.

/Files/images/IMG_2494.JPG

9 квітня у Новоолександрівському НВК вихованцями

школи було переглянуто фільм Про Тараса Шевченка. У наш час створено багато фільмів, як художніх так і документальних про видатного письменника. Але фільм "Мій Шевченко»- це показ справжнього, живого Кобзаря, і при тому без втрат пошани й любові до нього. В інтригуючій назві — "Мій Шевченко" — приваблює оте присвійне — "мій". Тобто — особистісний погляд, суб'єктивний — тим і цікавий. Протягом чотирисерійного документального фільму його творці вели учнів від невеличкої хати в Моринцях, де народився, до Чернечої гори біля Канева, де похований. Від загальновідомих фактів біографії нікуди не дінешся — однак авторам вдалося знайти в кожному епізоді з життя Шевченка невідомий нюанс і подати це по-новому. Причому погляд авторів суголосний сприйняттю сучасної людини, бо він не лише об'єктивний, фактографічний, а й емоційний.

Вдалий у фільмі "поліекран": справжні документи, картини — і стара кінохроніка чи фільми про Шевченка (використано картини Ігоря Савченка і Станіслава Клименка). А телевізійна візуалізація придатних до реального показу фактів, місць подій — взагалі річ безпрецедентна. "І все ж краще один раз побачити..." — тут як стовідсоткова істина. Вільнюс, Петербург, Арал — це вже не якісь загальні назви, а конкретні місця, де бував поет. Там і сьогодні живуть люди. І хоча в цьому немає нічого незвичайного, живуть собі, як і сто чи двісті років тому, але в контексті мало не міфічної постаті Шевченка. Ходив цими вулицями чи степами, жив у цих кімнатах, страждав, любив, вірив, сумнівався, сподівався — усе справжнє. Авторам фільму вдалось уникнути й іншої крайності — надмірного, сказати б, оживлення міфу.

"Мій Шевченко" — стрічка інтелігентна й тактовна.Всі присутні школярі закладу залишились задоволені переглядом фільму.

/Files/images/DSC00589.JPG

/Files/images/DSC00587.JPG

2 квітня учні Новоолександрівського НВК організували засідання круглого столу на тему «Творча спадщина великого Кобзаря», присвячене святкуванню 200-річчя від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

У заході взяли участь учні 5-9 класу.На початку заходу з привітальним словом до його учасників звернулась вчитель української мови та літератури Лобойко Н.В. Вона зазначила, що основною метою засідання круглого столу є вшанування пам’яті видатного українського письменника, громадського та політичного діяча Тараса Шевченка.

Модератором заходу виступила Тіора Діана. Вона привітала всіх присутніх та запропонувала простежити на прикладі творів Кобзаря побут, думки і настрої, які панували в житті українців того часу, адже література завжди вважалася цінним історичним джерелом.

Під час засідання круглого столу діти виступили зі своїми доповідями. Так, Кісіль Жанна розповіла про фольклорні елементи шевченкової поезії, а Ніколюк Ірина – про його критичне ставлення до Богдана Хмельницького та Переяславської ради. Про відображення селянського побуту у поезії українського автора розповілаТіора Тетяна, а Яроцький Сергій виступив із доповіддю на тему «Критика царизму у поезії Тараса Шевченка».

Продовжилося засідання круглого столу у форматі дискусії. Учні висловили свої думки з приводу актуальності творчості Тараса Григоровича у сучасному суспільстві, доречності його радикальних закликів до боротьби з кріпосним ладом тощо.

Наприкінці заходу Лобойко Н.В., підбила підсумки засідання круглого столу, зазначивши, що вихованцям вдалося переосмислити творчість Кобзаря крізь призму історичної науки.

/Files/images/IMG_2476.JPG/Files/images/IMG_2478.JPG

/Files/images/IMG_2420.JPG

Вісімнадцятого березня у Новоолександрівському НВК відбулася бесіда на тему «Що ми знаємо про Шевченка?», з метою вшанування пам’яті та відзначення 200 - річчя Тараса Шевченка та популяризації творчості та постаті Великого Кобзаря.Вчитель української мови та літератури Лобойко Н.В. розповіла, що в одній з найбільш фундаментальних книг сучасної шевченкіани "Тарас Шевченко" (Київ, 2005) її автор, академік Іван Дзюба писав: "Шевченко як явище велике й вічно живе – невичерпний, нескінченний і незупинний. Волею історії його ототожнено з Україною, і разом з її буттям триває Шевченкове, вбираючи в себе нові дні й новий досвід народу, озиваючись до нових болів і дум, стаючи до нових скрижалей долі. Шевченка розуміємо настільки, наскільки розуміємо себе – свій час і Україну в нім. І наша доба, як і кожна попередня, прагне наблизитись до розуміння Шевченка. Та, щоб краще збагнути його як нашого сучасника, треба повніше збагнути його як сучасника людей, проблем, суспільства ХІХ ст. Шевченко сам приходить у наш час. Проте й ми повинні йти в його час. Тільки так між нами і ним глибшатиме взаєморозуміння". Творчий спадок Тараса Шевченка – великий і багатосяжний. Він написав понад 240 поетичних творів – віршів, балад, поем, драму "Назар Стодоля" та дві незавершені драми, а також близько двадцяти повістей (частина яких втрачена), кілька публіцистичних та літературно-критичних праць, підготував буквар для народних шкіл. Особливе місце займає "Журнал" (щоденник), що зберіг не тільки хронопис подій, але й враження та думки не зломленого неволею Шевченка.

В історію української та світової культури Великий Кобзар увійшов і як талановитий художник. За підрахунками дослідників мистецька спадщина Шевченка-художника налічує 835 творів – живописних полотен, рисунків, офортів. Його акварелі, яких більше двохсот, за рівнем мистецької досконалості, вважають фахівці, стоять у ряду світових здобутків малярства. Зусиллями дослідників творчості Шевченка-художника та завдяки досягненням нових поліграфічних технологій до широкого загалу дійшли тепер і численні малюнки митця, і його іконографія. З багатого доробку автопортрети Шевченка вирізняються не лише за кількістю (їх відомо понад п'ятдесят), але й складним психологізмом, а зведені у психологічний ряд, утворюють своєрідний образний життєпис, допомагають розкрити трагедію і велич його дивовижної долі, передати складну динаміку його інтелектуального та емоційного життя. Про Тараса Шевченка – творця і особистість – написані сотні книг, серед яких – наукові розвідки, художні біографії, публіцистичні та науково-популярні статті. Кожна доба по-своєму інтерпретувала творчість поета і митця, часто покриваючи цю історичну постать різними ідеологічними нашаруваннями, але геніальне слово тому і геніальне, що не піддається корозії часу. Актуальність Шевченка не тільки в тому, що він порушував великі вічні питання і шукав відповіді на них, але й властивістю його творчості пробуджувати, підносити людину, зміцнювати її духовні начала.

Багато років пройшло з того часу.На даний час Україна суверенна і незалежна. З нагоди 200 - річчя та пошаною до Великого Кобзаря в наш час видаються нові книги на шевченківську тематику. Встановлюються в різних містах Укаїни пам’ятні місця.

На даний час розробляються відповідні програми,зокрема йдеться про проведенняКиївським національним університетом ім. Тараса Шевченка спільно з Інститутом літератури НАНУ та Московським держуніверситетом ювілейної конференції «Шевченко і Москва», а також прове- дення телемосту «Останнім шляхом Кобзаря».

Також у планах України — створення документального фільму «Шевченко у Москві» та проведення ХIV міжнародного семінару «Шевчен- ківські читання» у Санкт-Петербурзькому державному університеті. «Йдеться про культурно - мистецькі заходи та про заходи зі споруд- ження і збереження об’єктів, пов’язаних з ім'ям Тараса Шевченка», Принципово важливим кроком у контексті Кобзаревого ювілею є Шевченківська міжнародна конференція в рамках ООН. Це захід, який органі- зовуватиметься Україною разом з українськими громадськими організаціями США та інших країн. України має провести тематичні лекції з нагоди 200-річчя Т.Шевченка, опублікувати відповідні тематичні матеріали в періодичних виданнях країн свого перебування тощо. У деяких країнах (США, Китай), також домовлено про видання зібрань творів Тараса Шевченка.

До цієї дати українська шевченкіана поповниться численними новими виданнями, які заплановані у рамках програми «Українська книга».

Зокрема, за замовленням Держкомтелерадіо України вийде друком «Шевченківська енциклопедія» у 6-ти томах, яка містить понад 6500 статей про життя, творчість, особистість Великого Кобзаря, його оточення та тогочасну епоху.Учні декламували напа’ять вірші Т.Г.Шевченка , згадали основні періоди творчості письменника.

Книжково-ілюстративна виставка «Уклін тобі, Тарасе!»

12 березня бібліотекарем - бібліографом, Великотською К.Б., було проведено ілюстративну виставку "Уклін тобі,Тарасе!" з метою вшанування та популяризації видатного українського письменника,поета,прозаїка Т.Г.Шевченка.

/Files/images/klasn_godini/IMG_2426.JPG/Files/images/klasn_godini/IMG_2427.JPG/Files/images/klasn_godini/IMG_2432.JPG

/Files/images/IMG_2414.JPG

/Files/images/IMG_2419.JPG/Files/images/klasn_godini/IMG_2414.JPG/Files/photogallery/IMG_2413.JPG

Одинадцятого березня у Новоолександрівському НВК відбувся виховний захід« У вінок Кобзареві», присвячений 200- річчю Т.Г.Шевченка.Вчитель української мови Лобойко Н.В, розповіла, що вклад Т.Г.Шевченка в розвиток української літератури та культури є безцінним, його творчість визнана у всьому світі. Він своєю творчою працею надихав тисячі українців до єдності та визвольної боротьби.

Сьогодні, коли Україна переживає складні часи своєї історії, нехай постать Великого Кобзаря стане об’єднуючим фактором єдності та взаєморозуміння у суспільстві з метою розбудови нашої суверенної і незалежної України.

Учні закладу: Тіора Діана, Доценко Вадим, Яроцький Сергій, Тіора Тетяна, Остін Катерина декламували напам’ять вірші Т.Г.Шевченка.Було переглянуто відеофільми про життєвий та творчий шлях письменника, крилаті вислови прозаїка із його творів,прослухали пісні на вірші поета..У кінці заходу дітям було запропоновано переглянути відеосюжет, як вшановують пам’ять Т.Г.Шевченку за кордоном – а саме пам’ятні місця.

Конкурс на краще виконання поезії Т.Шевченка іноземними мовами "Кобзарева мовляночка крокує планетою мов"

Dem 200 – jährigen Jubiläum von Taras Schewtschеnko

Саме так по – німецьки звучить назва загальношкільного заходу, який підготували і провела вчитель нім. мови Н. І. Бурлаченко до 200 – річчя Т. Г. Шевченка/Files/images/klasn_godini/P3050048.JPG/Files/images/klasn_godini/P3050061.JPG

Учні 5, 8 і 9 класів читають найвідоміші вірші видатного поета спочатку німецькою, а потім українською мовами. Звучить «Реве та стогне Дніпр широкий», «Зацвіла в долині…», «Мені тринадцятий минало…», «Зоре моя вечірня я…», «Думи мої, думи» і «Заповіт».




Класна година "Рушничок дитинства"

3 березня у 7 класі було проведено класну годину,присвячену 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка,яка мала назву "Рушничок дитинства". Класний керівник,Сербул О.А., поставила на меті наступне: поглибити знання учнів про Т.Г. Шевченка, вивчити маловідомі цікаві факти дитинства поета; розвивати пізнавальні інтереси школярів, їх навички й уміння збирати, досліджувати, узагальнювати і систематизовувати пошуковий матеріал, активізувати асоціативне мислення, творчу уяву і фантазію, навички виразного читання, формувати естетичні смаки; сприяти вихованню почуття співпереживання, шанобливого ставлення до надбань культури, поваги до життєвого і творчого шляху генія України, його творів; любові до рідного краю.

/Files/images/klasn_godini/P3050070.JPG

/Files/images/klasn_godini/P3050071.JPG

Учням було запропоновано "вишивати" дитинство Тараса Шевченка на імпровізованому рушничкові червоними і чорними кольорами – символами радості, щастя і людського смутку.

Розпочалась класна година такими словами:

9 березня 1814 року

В похилій хаті край села

Над ставом чистим і прозорим

Життя Тарасику дала

Кріпачка-мати, вбита горем.

Нещасна мати сповила

Його малого й зажурилась,

І цілу ніченьку вона

За сина-кріпака молилась…




Конкурс на кращий учнівський твір,присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка

Участь прийняли учні 5-9 класів. Компетентне журі у складі : Бурлаченко Н.І, Нестер В.Г. обрало переможців:І-місце Тіора Діана, ІІ-місце Кисіль Жанна та Табунщик Микола, ІІІ-місце Тіора Тетяна.





/Files/images/klasn_godini/IMG_2289.JPG/Files/images/klasn_godini/Фото0666.jpg

Літературна вікторина «Незламний дух Великого Кобзаря».

Мета: допомогти учням усвідомити значення творів Т. Шевченка; розвивати словниковий запас, вміння правильно говорити; виховувати почуття свободи, любові до Батьківщини, волелюбність.

Спочатку учениці 8 класу Ніколюк Ірина і Кисіль Жанна ознайомили всіх кототко з біографією Т.Г.Шевченка.

І конкурс «Заморочки з бочки» (діти давали відповіді на питання,що стосувалися літературної спадщини Шевченка);
Під час ІІ конкурсу,який мав назву «Швидко і точно», учасникам потрібно було швидко відповісти на запитання про життєвий шлях поета.
ІІІ конкурс - «Оживи картину»: школярі повинні були перетворити в реальність одну із картин Шевченка.
IV конкурс «Конкурс капітанів», в якому взяли участь капітани команд Табунщик Микола і Молдованенко Вадим.



/Files/images/klasn_godini/DSC00419.JPG/Files/images/klasn_godini/DSC00424.JPG

"Вінок Великому Кобзареві"

Так називалася класна година у 9-му класі ( класний керівник Н. І. Бурлаченко), яка пройшла 19 лютого і була присвячена 200 - річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. Згадавши життєвий і творчий шлях видатного поета, кожен девятикласник прочитав поезію Шевченка. На завершення класної години було проведено вікторину.

/Files/images/klasn_godini/P2190008.JPG/Files/images/klasn_godini/P2190015.JPG

24.02.2014 р.

У Новолександрівському НВК вчителем образотворчого мистецтва Сербул О. А. проведено конкурс творчих робіт між учнями 5-9 класів з нагоди 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка «Іду з дитинства до Тараса» .

Жюрі у складі: Кульчицької А. В, Нестера В. Г, Сербул О.А, визначили переможців.

І – місце Табунщик Микола – учень 7 класу «Мені тринадцятий минало»

ІІ - місце Тіора Руслан – учень 7 класу « Катерина»

ІІІ – місце Молдованенко Вадим – учень 8 класу «Садок вишневий коло хати»




/Files/images/DSC00575.JPG


25.02.2014 р.

Було проведено вікторину для наймолодших учнів «Що я знаю про Тараса Шевченка» класоводами Хомин О. П, Нестер Т. О, Тіора І. О. Метою заходу було перевірити знання учнів про творчість і життя Тараса Григоровича Шевченка; формувати загально навчальні компетентності; розвивати особистість дитини, розкриваючи її індивідуальність; виховувати почуття гордості за Україну, за її національного генія.




/Files/images/DSC_0005.jpg


26.02.2014 року у Новоолександрівському НВК проведено фотоконкурс серед учнів 1 - 9 класів «Тарасу Шевченку присвячується», з нагоди відзначення 200 - річчя від дня народження Т.Г. Шевченка. Школярі відвідали пам’ятник поету, який розташований у нашому селищі, поклали квіти до монумента.

У зв’язку з проведенням конкурсу було обрано жюрі у складі:

Нестера В.Г., Кульчицької А.В, Мостовенко А.Г. Місця розподілились так: І місце - 7 клас ( класний керівник – Сербул О.А.), ІІ місце 5 клас (класний керівник – Лобойко Н.В.),ІІІ місце -1,2,3,4 класи (класні керівники: Хомин О.П, Нестер В.Г, Тіора І.О, Нестер Т.О.)

/Files/images/IMG_2353.JPG

/Files/images/IMG_2355.JPG

/Files/images/IMG_2357.JPG

/Files/images/DSC00411.JPG

/Files/images/DSC_0015.jpg

/Files/images/DSC_0009.jpg

/Files/images/DSC_0008.jpg

/Files/images/DSC_0016.jpg

/Files/images/DSC00567.JPG

/Files/images/DSC00568.JPG

/Files/images/DSC00570.JPG

/Files/images/IMG_2361.JPG

/Files/images/IMG_2362.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

  • Bernardcliew

    2017-01-19 03:48:09

    Я уже посмотрел этот фильм на нормальном сайте, просто супер, не зря его так долго ждал! Кто ещё не видел, смотрим здесь, ребята - HD17.RU...